Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Informacje bieżące

Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela zwykła

25.06.2017

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe (do piątku włącznie) po wie­czor­nej Mszy św., a dzisiaj  o godz. 18.00.

2. Od dzisiaj - przez całe wakacje - Msze św. w niedziele będą odpra­wiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, o 12.30 - suma,  17.00 i 19.00. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.

3. Od tego tygodnia, aż do końca sierpnia, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00.  

4. W czwartek (29 czerwca) obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczy­stość ta kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotro­wej, na Papieża Franciszka. Taca tego dnia, zwana „świętopietrzem”, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. „Bóg zapłać!” za wszelką ofiarność.

5. We wtorek, 27 czerwca,  imieniny obchodzi O. Władysław Figiel SJ, 
a w czwartek, 29 czerwca, O. Paweł Chodak SJ. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych solenizantów w najbliższy czwartek 
o godz. 18.00

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - XI Niedziela zwykła

18.06.2017

1. Trwa „Oktawa Bożego Ciała”. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codzien­nie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała.

2. Jutro spotkanie katechetów naszej parafii rozpoczynamy udziałem we Mszy św. o godz. 18.00.

3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza:  w środę, 21 czerwca, o godz. 19.00,  na Mszę św. akademicką do dolnego kościoła; w czwartek  o godz. 19.00, w dolnym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta procesja eucharystyczna roz­pocznie się w piątek,23 czerwca, nieszporami 
w naszym kościele o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium NSPJ, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa.  Po  niej  nastąpi  Akt  oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. Prosimy bardzo o udekorowanie domów na trasie procesji. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

11.06.2017

1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe po wie­czor­nej Mszy Św., a w niedziele o godz. 18.00.

2. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” zaprasza na comiesięczną medytację ignacjańską we wtorek, 13 czerwca, o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

3. W czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Je­zusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowa­nia naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Udział w procesji jest pu­blicznym wyznaniem, że Jezus jest wśród nas.

Msze św. będą w górnym kościele przed południem o godz.: 7, 8, 9.30, 11 i ok 13.00 (po procesji), oraz po południu o godz. 17 i 19. W dolnym kościele Mszy św. nie będzie.

Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 (ok 11.40).  Przejdziemy ulicami: Boh. Warszawy, 5-go Lipca, Śmiałego, Żół­kiewskiego i Boh. Warszawy wrócimy do kościoła.

Na tę Mszę św. i procesję zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół. Pro­simy o pełny udział w procesji dzieci komunijne, rocznicowe i sy­piące kwiaty; ministrantów, poczty sztandarowe oraz panów do po­mocy przy procesji. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje Mszy Św.

Na czas procesji bardzo prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji i sprzed ołtarzy.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codzien­nie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała.

6. Próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała będzie w środę o godz. 17.00. Za­praszamy wszystkie chętne dziewczynki. Parafian prosimy o przyno­sze­nie płatków kwiatowych. Dziękujemy za już przyniesione.

7. Bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy oraz nieść baldachim i włączyć się w organizację na­szej parafialnej procesji Bożego Ciała. Prosimy członków Apostolstwa Modlitwy 
o przynoszenie kwiatów na dekorację ołtarza Apostolstwa  na uroczystość Bożego Ciała.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - Zesłanie Ducha Świętego

04.06.2017

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowa­niu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apo­stołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu św. i Bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.

2. Dzisiaj obchodzimy po raz dziesiąty Święto Dziękczynienia, pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. Ofiary na rzecz ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie można złożyć do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca czerwca. Adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.00.

3. W dniu wczorajszym odbył się w „ogrodach jezuickich“ festyn parafialny. Serdecznie dzię­kujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu, a zwłaszcza katechetom, wspólnocie WŻCH, pracownikom parafialnym p. Maciejowi i Andrzejowi, świetlicy „Pod Aniołem”, młodzieży gimnazjalnej i liceal­nej, p. Ry­szardowi, panu Maciejowi ze Szczecińskiego Sklepu „Starter” z Nowego Turzyna, Radzie Osiedla Turzyn. Wszystkim, któ­rzy w jaki­kolwiek sposób pomogli, wzięli udział i owocnie wykorzystali minione dni, za otwarte serca składamy wielkie i serdeczne „Bóg zapłać“.

Czytaj dalej »