Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Informacje bieżące

Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela Wielkanocy

21.05.2017

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert „Ave Maria”
w wykonaniu Trio Szczecińskiego.

2. Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w ogrodzie przy figurze Matki Bożej.

3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę, 24 maja, o godz. 19.00,  na Mszę św. akademicką do dolnego kościoła. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu „Trzy kwadranse w ciszy” o godz. 19.00 w dolnym kościele.

4. Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed Zesła­nia Ducha Świętego włącznie, we wszystkich kościołach odprawia się nowennę do Ducha Świętego. Nowenna w naszym kościele będzie połą­czona z nabożeństwem majo­wym.

5. W przyszłą niedzielę, 28 maja, po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy na spotkanie braterskie członków Apostolstwa Modlitwy.

6. W sobotę, 3 czerwca, od godz. 12.00 do godz. 16.00 planujemy nasz FESTYN PARAFIALNY. Chęt­nych do pomocy w prowadzeniu i przygotowa­niu festynu prosimy o kon­takt z o. Pro­boszczem. Prosimy także o przynoszenie różnych fantów na nagrody, zaba­wek i innych rzeczy przy­datnych do wspólnej zabawy. W czasie festynu będzie kącik wymiany książki przeczytanej (ile książek przyniesie się do wymiany tyle samo otrzyma). W tym dniu przed południem nie będzie zajęć w świetlicy.  

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkanocy

14.05.2017

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św. W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13, lub 
o godzinie 17 i 19, w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci z góry ser­decznie dziękuje­my.

2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 16.30, 
a w sobotę zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe wraz z udzieleniem Komunii św. o godz. 12.00. Następnie uroczysta agapa w „Ogrodach jezuickich”. We wtorek, w dzień odpustu parafialnego dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, 15 maja, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna ado­ra­cja Najświętszego Sa­kramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.

4.We wtorek,16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem Odpustu Parafialnego. Nabożeństwo ku czci Patrona naszej Parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 17.30. Następnie 
o godzinie 18.00 uroczysta Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem 
ks. biskupa Henryka Wejmana. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezję i rodzin z naszej parafii. Po Mszy św. procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wokół kościoła. Po procesji oddanie czci relikwiom naszego patrona. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, chorągwie i dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkanocna

07.05.2017

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętsze­go Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. Dzisiejsza adoracja jest naszym kolejnym aktem pamięci i modlitwy za tych, którzy giną i cierpią w krajach, gdzie praktykowanie religii chrześcijańskiej jest karane. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy, połączone z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.00.

2. Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w ogrodzie przy figurze Matki Bożej.

3. W dniu dzisiejszym odbędzie się Msza św. inicjacyjna dla  rodziców i dzieci, które przygotowują się do Rocznicy I Komunii św., o godz. 16.00, w dolnym kościele.

4. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” zaprasza na comiesięczną medytację ignacjańską we wtorek, 9 maja, o godz. 19.00 w dolnym kościele.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkanocna

30.04.2017

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna, a zarazem IX Niedziela Biblijna, roz­poczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Hasło Tygodnia Biblijnego: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15).

2. W dniu dzisiejszym jubileusz 60-lecia kapłaństwa obchodzi o. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół Ojca Zygmunta na wspólną Mszę św. w in­tencji jubilata o godz. 12.30.

3. Dziś o godz. 18.00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert w wykonaniu dętej orkiestry symfonicznej FLUTISSIMA z Bardowick pod dyrekcją Nicole Maack.

4. Miesiąc maj tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę i środę (3.05) o godz. 18.00, w pozostałe dni po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i młodzieży rozpoczniemy od czwartku, 4 maja, o godz. 17.00 w ogrodzie przy figurze Matki Bożej.

5. We wtorek, 2 maja, imieniny będzie obchodził o. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół ojca Zygmunta na wspólną Mszę św. w in­tencji solenizanta o godz. 18.00.

6. We wtorek (2.05) i środę (3.05) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Czytaj dalej »